آزمون IELTS

IELTS

 

آزمون زبان IELTS  که مخفف International English Language Testing System می باشد . یک آزمون بین المللی برای ارزیابی مهارت انگلیسی است. این آزمون بین المللی در 130 کشور جهان توسط 10000 موسسه مورد پذیرش است. ضمن اینکه در بیش از 300 موسسه دولتی و غیر دولتی در کشور مریکا مورد قبول است . بر این اساس شما با داشتن مدرک زبان آیلتس میتوانید مطمئن باشید که توسط کارفرمایان ، دانشگاه ها و ارگان های حرفه ای شناخته شده و مورد پذیرش میباشد . متقاضیان تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر میتوانند از مدرک این آزمون استفاده نمایند .

IELTS  آزمونی است که به ارزیابی چهار مهارت زبان انگلیسی میپردازد و بطور مشترک توسط شورایBritish council  و  University of Cambridge ESOL استرالیا سازماندهی و برگزار می شود. برخی از دولت ها ازجمله استرالیا ، انگلیس ، کانادا و نیوزلند برای برنامه های مهاجرتی خود از آن استفاده میکنند .

 

درباره آزمون آیلتس 

این آزمون توسط متخصصان برجسته زبان دنیا تهیه شده است و طیف کاملی از مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت در شغل یا تحصیل در خارج از کشور را مورد ارزیابی قرار میدهد .در این آزمون مهارت های 4 گانه زبان ، خواندن ، گوش دادن ، نوشتن و صحبت کردن مورد ارزیابی قرار میگیرد. شما برای موفقیت در این آزمون باید اطمینان حاصل کنید که با نحوه عملکرد آن آشنا هستید و برای این امر بهتر است در مورد قالب آزمون آیلتس اطلاعات کاملی داشته باشید .

آزمون آیلتس توانایی های شما در گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن را در دوساعت و چهل و پنج دقیقه مورد ارزیابی قرار میدهد .خش های گوش دادن ، خواندن و نوشتن در تمام آزمون های آیلتس در همان روز به پایان می رسد ، اما بخش SPEAKING  میتواند تا یک هفته بعد یا قبل از تست های دیگر تکمیل شود .

_____________________________________________________________________________

توضیح درباره بخش های مختلف آزمون IELTS

 

√بخش لیسنینگ ( listening )

زمان برای بخش Listening نیم ساعت می باشد.

Listening دارای چهار بخش میباشد که شما در این چهار بخش میبایست به 40 سوال پاسخ دهید . 4فایل صوتی در این بخش پخش میشود که شما باید با توجه به این فایلها پاسخ پرسش ها را بدهید . نکته ای که میبایست به آن توجه کنید این است که این فایل فقط یکبار پخش میشود . البته شما میتوانید قبل از پخش فایل ها سوالات را چک کنید . جواب ها باید در پاسخنامه درج شوند .

بخش اول Listening : این بخش عموما مکالمه ای روزمره میان دونفر در زمینه ای اجتماعی است .

بخش دوم Listening : در این بخش بیشتر به صورت یک سخنرانی با زمینه اجتماعی میباشد.( برایمثال در مورد امکانات محلی)

بخش سوم Listening: این بخش مکالمه ای بین 4 نفر تنظیم شده است با زمینه آکادمیک . (برای مثال مکالمه استاد دانشگاه با دانشجویان در مورد درس )

بخش چهارم Listening : این بخش عموما یک مونولوگ یا سخنرانی در مورد یک موضوع دانشگاهی میباشد . ارزیابی کنندگان به دنبال شواهدی در مورد توانایی شما در درک ایده های اصلی و اطلاعات دقیق واقعی ، نظرات و نگرش گوینده ها ، هدف یک گفتار و شواهدی از توانایی شما در پیروی از پیشرفت ایده ها خواهند بود.

_____________________________________________________________________________

√بخش ریدینگ ( reading )

در بخش Reading زبان آموزان میبایست به 40 سوال در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ دهند . این بخش شامل خواندن اصطلاحات ، خواندن ایده های اصلی ، درک استدلال های منطقی و شناخت نظرات و هدف نویسندگان است . بخش Reading شامل سه متن طولانی است که حدودا 2000 تا 2500 کلمه در بر دارد . این متن ها از کتاب ها ، مجلات و ژورنال ها استخراج شده اند .

بخش اول Reading : عموما در مورد فعالیت های روزمره اجتماعی است .

بخش دوم Reading : در مورد موضوعی آکادمیک و جزوات دانشگاهی میباشد .

بخش سوم Reading : به طور معمول متنی بلند با موضوعی عمومی میباشد . برای آیلتس آکادمیک این بخش یک متن علمی و یا استدلالی است . در صورتی که این متن حاوی کلمات تخصصی باشد واژه نامه‌ای کوتاه همراه آن خواهد بود. در این بخش به شما زمان اضافی برای انتقال جواب ها از برگه سوالات به پاسخنامه داده نخواهد شد.

 

_____________________________________________________________________________

 

√بخش رایتینگ writing

مدت زمان این بخش از آزمون 60 دقیقه میباشد . که به شرکت کنندگان دو موضوع داده میشود تا در مورد آن انشا بنویسند .

موضوع اول : در آیلتس آکادمیک معمولا در این بخش از شما خواسته میشود که به تحلیل ، توصیف یا توضیح اطلاعاتی که در قالب یک جدول یا نمودار یا موضوع است بپردازید .

موضوع دوم :  از شما خواسته می شود که مقاله ای را در پاسخ به یک دیدگاه ، استدلال یا مشکل بنویسید. پاسخگویی به هر دو کار باید به سبک رسمی باشد. تعداد کلماتی که در این بخش استفاده می نمائید نباید کمتر از آنی باشد که از شما خواسته شده است، در غیر این صورت از شما نمره کسر خواهد شد .

_____________________________________________________________________________

 

√بخش اسپیکینگ speaking

در این بخش میزان تسلط شما به مکالمه به زبان انگلیسی ارزیابی میشود که به صورت یک مصاحبه رو در رو با مصاحبه کننده است .  زمان این بخش 11 تا 14 دقیقه میباشد . قسمت Speaking آزمون شامل 3

بخش است :

بخش اول : در این بخش از شما سؤالات کلی در مورد خود و طیف وسیعی از مباحث آشنا مانند خانه ، خانواده ، کار ، تحصیلات و علایق می پرسد. این قسمت بین چهار تا پنج دقیقه طول می کشد.

بخش دوم : به شما کارتی داده می شود که از شما می خواهد در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید. قبل از صحبت کردن بین یک تا دو دقیقه فرصت دارید. سپس یک یا دو سؤال را در همان موضوع از شما می پرسند.

بخش سوم : بیشتر به صورت بحث و گفتگو می باشد ، مجری آزمون موضوعات مربوط به موضوع را در بخش 2 با روشی کلی تر و انتزاعی تر و در صورت لزوم با عمق بیشتر بحث می کنند. تمرکز این بخش از آزمون بر توانایی بیان و توجیه عقاید و تحلیل ، بحث و گمانه زنی در مورد موضوعات متمرکز است. تعداد سؤالات در این بخش متغیر است .

 

_____________________________________________________________________________

آزمون های آیلتس

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد که میبایست بر اساس کاری که میخواهید انجام دهید ، انتخاب نمایید.

  • آیلتس جنرال : این آزمون برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت یا کار یا تحصیل در مقاطع پایین در کشورهای انگلیسی زبان دارند مناسب است .
  • آیلتس آکادمیک : میزان سطح مهارت شما در زبان انگلیسی را برای یک محیط دانشگاهی مورد ارزیابی قرار میدهد . جنبه زبان آکادمیک شما در این آزمون ارزشیابی می شود که نشان دهنده این است که آیا آمادگی ورود به تحصیلات دانشگاهی را دارید یا خیر .

 

_____________________________________________________________________________