درباره کشور اسپانیا

اسپانیا

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید بهتر است بدانید اسپانیا نهمین قدرت اقتصادی دنیا و بزرگترین تولید کننده روغن زیتون می باشد. کشور اسپانیا 50 میلیون نفر جمعیت دارد ، همچنین اسپانیا دارای چهار فصل است که هر یک از این فصل ها آب و هوای لذت بخشی را ارائه می دهند . زبان رسمی مردم این کشور اسپانیای می باشد.

اسپانیا دارای 38 دانشگاه است که در سال 2019 رتبه بندی دانشگاه جهانی تحصیلات تکمیلی را به خود اختصاص داده است. هر منطقه اسپانیا کاملا متفاوت است و دانشجویان باید در جایی که می خواهند به تحصیل در دانشگاه بپردازند، با شیوه زندگی مرتبط با منطقه آشنا باشند. یکی از دلایل محبوبیت تحصیل دراسپانیا برای دانشجویان بین المللی این است که، به طور کلی، زندگی در آن نسبتا ارزان است. هزینه کالاها و خدمات در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر​​است.

در دانشگاه به زبان اسپانیایی تدریس می شود، در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تعدادی دوره درسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور وجود دارد. یکی از بزرگترین دلایل انتخاب دانشجویان در خارج از کشور این است که فرصتی برای یادگیری زبان دیگری پیدا می کنند. زبان گویش اسپانیا دومین زبان گفتاری جهان است که تبدیل به یک مقصد محبوب برای دانش آموزان بین المللی شده است.

اسپانیا عضو اتحادیه اروپا می باشد بنابراین با اخذ اقامت دانشجویی اسپانیا می توانید بدون ویزا و کنترل گذرنامه به کشورهای اروپای سفر کنید.

مزایای تحصیل در اسپانیا عبارتند از :

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا رایگان است.
دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی دنیا
سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی در اسپانیا
پس از اتمام تحصیل امکان اخذ اقامت دائم و اشتغال وجود دارد.
مجهز بودن به استانداردهای آموزشی دنیا
پایین بودن نرخ بیکاری
اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
معتبر بودن مدرک دانشگاه های اسپانیا برای ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی حتی آمریکا
همراه با ویزای تحصیلی اجازه ی کار هم خواهید داشت.
هزینه تحصیل در اسپانیا در تمام مقاطع کمتر از سایر کشورها است.
امکان یادگیری زبان جدید
مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی
آب و هوای شگفت انگیز
و…

لیست دانشگاه های معتبر اسپانیا

دانشگاه پمپئو فابرا (University Pompeu Fabra)

دانشگاه پمپئو فابرا اولین دانشگاه در بین بهترین دانشگاهای اسپانیا با دوره های زبان انگلیسی در سال 1990 در بارسلونا تاسیس شده است. این دانشگاه در قلب بارسلونا قرار دارد. با انجام فعالیت های علمی در زمینه های علوم اجتماعی و علوم انسانی، پزشکی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات این دانشگاه فرصتی عالی برای بدست آوردن دانش نظری و عملی برای دانشجویان می باشد. زبان رسمی دانشگاه پمپئو فابرا کاتالان است.

دانشگاه خودگردان بارسلونا (Universitat Autònoma de Barcelona)

معروف ترین دانشگاه دولتی – خودمختاردر بارسلونا و یکی از بهترین دانشگاه های عمومی در اسپانیا با ارائه دوره های زبان انگلیسی در تمام مراحل است . دانشگاه خودگردان بارسلونا در زمینه های مدیریت کسب و کار، مدیریت اقتصاد، گردشگری، ادبیات انگلیسی، مهندسی کامپیوتر، نانو و بیوتکنولوژی، پزشکی و فارماکولوژی، علوم سیاسی، مدیریت ورزش، و غیره فعالیت می کند.

این دانشگاه بین المللی کمک های مالی و بورسیه تحصیل در اسپانیا را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد. با توجه به رتبه بندی دانشگاه های عالی ، رتبه بهترین دانشگاه در اسپانیا و در لیست دانشگاه های جهان نامگذاری شده است.

دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona)

این دانشگاه دولتی کاتالونیا و یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های اسپانیا برای دانشجویان خارجی است. همچنین مرکز تحقیقاتی مهم در اروپا است. دانشگاه بارسلونا رشته های زیست شناسی، شیمی، اقتصاد و بازرگانی، جغرافیا و تاریخ، زمین شناسی، حقوق، ریاضی، علوم پزشكي و سلامت، داروسازی ، فیزیولوژی، فیزیک، روانشناسی و… را به زبان انگلیسی در مراحل مختلف تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. در مجموع ، بیش از 1000 برنامه تحصیلی در دانشگاه وجود دارد، از جمله دوره های ارتقاء صلاحیت و دوره های تابستانی و یادگیری زبان. دانشگاه بارسلونا شامل 16 بخش ، چندین مدرسه عالی و مراکز علمی و پژوهشی است.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (Universitat Politecnica de Catalunya)

یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی عمومی در کاتالونیا و اسپانیا برای دانشجویان بین المللی است. در دانشگاه پلی تکنیک می توان مدرک سه سطح تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دست آورد. این دانشگاه دارای موافقت نامه های دو جانبه با دانشگاه های برجسته اروپا است و تبادل بین المللی با بهترین دانشگاه های مهندسی در جهان انجام می دهد.

دانشگاه پلی تکنیک دارای 53 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی از جمله مهندسی هوا و فضا، علوم کاربردی، معماری، شهرسازی و ساخت و ساز ساختمان، سیستم های زیستی و صنایع غذایی، مدیریت تجاری، مهندسی عمران، طراحی و فناوری چندرسانه ای، علوم پزشکی و فن آوری، مهندسی صنایع، مهندسی مخابرات، مهندسی کشاورزی و 119 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه های مدیریت، تجارت بین الملل، مدیریت کسب و کار، ، ریاضیات و… می باشد.

فهرست دانشگاه های اسپانیا

Universidad Complutense de Madrid
Universitat de Barcelona
Universidad Del Pais Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea
Universidad Autonoma de Barcelona
Universitat de Valencia
Universidad Politecnica de Madrid
Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech
Universidad de Granada
Universidad de Sevilla
Universidad Politecnica de Valencia
Universidad de Salamanca
Universidad de Zaragoza
Universidad de Navarra
Universitat Pompeu Fabra
Universitat d’Alacant/Universidad de Alicante
Universitat Jaume I
Universidad Autonoma de Madrid
Universidad de Cantabria
Universidad de Santiago de Compostela
Universidad de Murcia
Universidad Carlos III de Madrid
Universidad de Vigo
Universidad de Castilla la Mancha
Universidad de Malaga
Universidad de Oviedo
Universidad de Extremadura
Universidad de Valladolid
Universidad de Alcala
Universidad de Cadiz
Universitat Oberta de Catalunya
Universidad de la Laguna
Universidad de Huelva
Universidad Rey Juan Carlos
Universitat Rovira I Virigili
Universidad de Leon
Universidad de la Rioja
Universidad de Almeria
Universidad de Jaen
Universidad Politecnica de Cartagena

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه‌های اسپانیا

دوره کارشناسی : حدود 4 سال تحصیلی
دوره کارشناسی ارشد : 2 سال تحصیل بعد از دوره کارشناسی
دوره دکتری : حدود 5 سال تحصیل بعد از کارشناسی ارشد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع می باشد
هزینه تحصیل در اسپانیا چقدر می باشد ؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا توسط سازمان های آموزشی در سطح منطقه ای تعیین می شود، بنابراین در سراسر کشور تغییر می کند. با این حال در تمام زمینه ها هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار پایین تر از سایر کشورها می باشد.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی 680 تا 1280 یورو در سال
هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : 36000 تا 6000 یورو در سال
هزینه تحصیل در دوره دکتری : 700 یورو در سال ، که تقریبا رایگان محسوب می شود.
هزینه های اقامت دانشجویان در اسپانیا

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا حدود 700 تا 900 یوو در ماه است که به مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل ، شهر محل تحصیل و زندگی ، خوابگاه دانشگاهی ، مجرد یا متاهل بودن ، هزینه های مازاد و… دانشجویان بستگی دارد. هزینه اقامت در اسپانیا نسبت به محل زندگی شما متغیر خواهد بود. قیمت اجاره خانه در اسپانیا حدود 1200 تا 1500 یورو می باشد.

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

دانشجویانی که در اسپانیا در حال تحصیل می باشند پس از فارغ التحصیلی ابتدا باید کار پیدا کنند و کارفرما داشته باشند ، تا وی درخواست دهد. راه دیگر اقامت پس از تحصیل در اسپانیا ازدواج با تبعه این کشور می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا :

مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
رزومه کاری
مدرک زبان
کپی و اصل پاسپورت
معرفی یک حساب معتبر
گواهی سلامت
کپی و اصل شناسنامه
گواهی اشتغال به تحصیل
گواهی عدم سوء پیشینه