بورسیه کانادا

بورس های تحصیلی در کانادا

وب سایت رسمی دولت کانادا اطلاعاتی منتشر نموده است مبنی بر مشارکت کشور کانادا در مطالعات بین المللی و مشارکت های پژوهشی برای ایجاد درک مشترک میان مردم دنیا ، گسترش شهروندان و رهبران آینده ملت های مختلف . بر این اساس سازمان امور جهانی کانادا ( global affairs Canada) ، رسیدگی به همکاری ها و مشارکت های کشور کانادا در برنامه های بین المللی بورسیه های تحصیلی را عهده دار شده است . بدین گونه میتوان گفت سازمان GAC  مسئول ارائه و پشتیبانی امور بین المللی بورسیه تحصیلی کانادا میباشد . علاوه بر این برخی از دولت های خارجی هم ، بورسیه های تحصیلی کانادا را در کشورشان متقابلا پشتیبانی میکنند .

 

کمک های مالی برای تحصیل در کانادا به طور کلی شامل موارد زیر است :

 

بورسیه های تحصیلی کانادا ( scholarship and bursaries ) .

جوایز تحصیلی   ( awards ) .

کمک های مالی  ( grants   ) .

کمک هزینه های تحصیلی   ( fellowships   ) .

وام   ( loans   ) .

بورسیه های تحصیلی مختلف کانادا از طرق مختلف از جمله دولت کانادا ، برخی از دانشگاه های کانادا و سازمان های خصوصی به دانشجویان اعم از کانادایی و بین المللی ارائه میگردد . در ادامه به بررسی موارد ذکر شده خواهیم پرداخت.

 

 

Scholarship اسکالرشیپ :

این نوع بورسیه ها بر اساس رزومه تحصیلی و علمی متقاضیان  به آنها تعلق میگیرد که این بورسیه ها توسط منابع دولتی ، شرکت های خصوصی و یا دانشگاه ها به دانشجویان دارای صلاحیت علمی بالا و رزومه عالی (از جمله نمره زبان عالی و مقاله های علمی و معدل بالا)  تعلق میگیرد .

 

grants و bursaries   :

این بورسیه ها  عموما متعلق به دانشجویان بومی است . دانشجویان بین المللی شانس کمی برای دریافت آن دارند و مربوط به مواقعی هستند که دانشجو نیاز مالی داشته باشد و از منبعی به آنها کمک میشود. در این موارد صلاحیت های علمی دانشجو مد نظر نمیباشد.

 

بورس های تحصیلی برای مقاطع مختلف در کشور کانادا

والدینی که متقاضی تحصیل فرزند خود در مدارس کشور کانادا هستند باید آگاه باشند در این مقطع امکان اخذ بورس تحصیلی بسیار سخت است تا حدی که میشود گفت محال است. دانش آموزان بین المللی ممکن است بتوانند که فقط تخفیفی جزئی برای پرداخت شهریه اخذ نمایند .

 

بورسیه در مقطع کارشناسی در کشور کانادا

با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا همواره مورد استقبال دانشجویان بین المللی  ، داشتن اطلاعات در مورد بورسیه های تحصیلی این مقطع میتواند به متقاضیان تحصیل در این کشور کمک کند .هرچند که اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار دشوار است اما غیر ممکن نیست و دانشجویان بعد از گرفتن پذیرش و گذراندن 1 یا 2 ترم از تحصیلشان میتوانند از دانشگاه درخواست بورسیه نمایند که در صورت دارا بودن معیارهای لازم و با توجه به دانشگاهی که متقاضیان در آن تحصیل میکند متفاوت است .البته دریافت بورس قطعا به رزومه تحصیلی شما در همین دوره بستگی دارد . که میتوانید با تلاش بدان دست یابید .

 

 بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کشور کانادا

دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقاطع پیشین مساعد تر است و دانشجویان میتوانند در صورت داشتن شرایط و رزومه تحصیلی خوب بورسیه تحصیلی دریافت کنند . شرایط دریافت بورسیه با توجه به شهر و دانشگاهی که اقدام مینمایید متفاوت است و هر دانشگاه ممکن است شرایط خاص خود را برای واگذاری بورسیه داشته باشد که دانشجویان میتوانند با مطالعه سایت هر دانشگاه شرایط اخذ بورسیه را دریافت کنند.


     

      برخی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

  • رزومه علمی خوب
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره خوب
  • مقالات و پژوهش های اینترنشنال

 


بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد، اکثرا به دوره های پژوهش محور تعلق میگیرد که معمولا به صورت توافقی است با دانشجو، که دانشجو در قبال انجام تحقیق و پژوهش در پروژه دانشگاهی کمک هزینه های تحصیل و زندگی در آن کشور را دریافت مینماید .

 جهت ارزیابی رایگان شرایط خود روی لینک زیر بزنید و فرم ارزیابی را پر کنید 
 

https://www.getgreatoffer.org/freeform/

 

 

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری متفاوت با مقاطع دیگر است . انواع مختلفی از بورس های تحصیلی وجود دارد که متقاضیان در صورت داشتن شرایط دریافت آنها میتوانند از آن بهرهمند شوند و متقاضیانی که دارای رزومه تحصیلی عالی هستند با نمره زبان خوب حتی امکان اخذ بورسیه  full fund (  بورسیه ای که تمام هزینه های تحصیل و زندگی را شامل میشود ) را دارند.

توجه نمایید شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری مستلزم داشتن استاد راهنما است . در صورتی که استاد راهنما رزومه فرد را تایید نماید برای متقاضی دعوت نامه ای ارسال می شود که برای تحصیل به کانادا وارد شود.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری  به شرح ذیل است :

*داشتن سوابق علمی و پژوهشی عالی.

* دانش زبان انگلیسی در سطح عالی ( مدرک ایلتس آکادمیک با نمره بالای 7) .

*دارا بودن مقالات  علمی بین المللی .

*تاییدیه پذیرش از طرف یک استاد راهنما که عضو هیئت علمی دانشگاه مقصد است.

موسسه بین المللی راینکا (آفر) تا امروز موفق به دریافت بورسیه های مختلف دولتی و دانشگاهی برای متقاضیان تحصیل در کانادا شده است اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی و دریافت بورس های تحصیلی دارید میتوانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا تمامی شرایط را برای شما شرح دهند .