تحصیل در مدارس کشورها

null

کانادا

مدارس کانادا

سیستم آموزشی و تحصیل پیش از دانشگاه درکانادا
کانادا جزو کشورهایی با سیستم آموزشی بسیار مدرن و قدرتمند است که با استفاده از تجهیزات آموزشی روز دنیا و ایجاد محیط آموزشی دوستانه و خلاقانه امکان ادامه تحصیل را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم آورده است .
از جمله راه های مناسب برای ورود دانش آموزان به کشور کانادا تحصیل پیش از دانشگاه است . بعد فارغ التحصیلی در مقطع مدارس کشور کانادا دانش آموزان قادر خواهند بود که در دانشگاه های و مراکز آموزش عالی کانادا ادامه تحصیل دهند و یا جذب بازار کار شوند . و در کشور کانادا وظیفه دولت فدرال است که بر سطح کیفیت کلیه مدارس تحصیلی نظارت داشته باشند .
سیستم آموزشی مدارس
آموزش مدارس در کشور کانادا از سن حدود 5 الی 18 سال، است. و اصول آموزشی در کشور کانادا بر پایه پرورش خلاقیت و آموزش کارهای گروهی دانش آموزان است. طول زمان تحصیل در سال برای دانش آموزان 190 روز است م مدارس در تابستان کریسمس و سایر تعطیلات رسمی ، تعطیل میباشند .
شروع سال تحصیلی در کشور کانادا از اوایل سپتامبر است تا اواخر ماه ژوئن .
در مدارس کانادا زبان رسمی آموزش ، انگلیسی است . اما در ایالت کبک به زبان فرانسوی تدریس صورت میگیرد .
اکثر مدارس دولتی در کانادا غیر مذهبی هستند. با این وجود، استثنائاتی نیز در برخی از ایالت ها نظیر انتاریو، آلبرتا و ساسکچوآن وجود دارد.
شرایط تحصیل در مدارس کانادا
اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی در مقطع پیش از دانشگاه نیازمند شرایطی به شرح ذیل است :
• متقاضی باید حداقل ۴ سال سن داشته باشد (پیش دبستانی)
• والدین متقاضی باید تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل متقاضی ارائه نمایند
• متقاضی میبایست در کانادا یک قیم یا Custodian داشته باشد
• اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدرک زبان
دانش آموزان برای در مدارس و دبیرستان های کشور کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند چراکه از دلایل تحصیل در این مقاطع یادگیری زبان انگلیسی است . پس از ورود دانش آموزان به مقطع دبیرستان، سطح زبان آنان توسط مسئولان آموزش و پرورش سنجیده میشود و دوره های لازم برمبنای سطح دانش زبان انگلیسی دانش آموزان برای آنها برگزار می شود و همچنین دانش آموزان را به کلاسهای عادی فرستاده و یا در کنار این دوره های آموزشی، کلاسهای فشرده زبان و دوره های فشرده مکالمه برگزار میکنند تا اطمینان حاصل نمایند که دانش آموزان توانایی برقراری ارتباط با محیط اطراف خود را دارند.
مزایای تحصیل در مدارس کانادا
یکی از مزایای تحصیل درمدارس کانادا کیفیت بالای آموزش است که بر پرورش خلاقیت و مهارت های عملی و که شامل یادگیری مهارت های لازم برای ورود به دانشگاه است اشاره کرد و هزینه های به صرفه تر نسبت به کشورهای مشابه و همچنین زندگی در کشوری با سطح رفاهی عالی است ،و از دیگر مزایای تحصیل در مدارس کانادا این است که دانش آموزان شانس این را دارند که در مدارس کشوری چند فرهنگی تحصیل کنند و از سطح بالای تدریس ز و امکانات به روز آموزشی در مدارس و امکان تحصیل در مدارس شبانه روزی برخوردار باشند .و همچنین تحصیل در مدارس کانادا میتواند ورود به کالج ها و دانشگاه های این کشور را هموار کند .
همراهی والدین با دانش آموزان در کانادا
والدینی که مشتاق تحصیل فرزندان خود از سنین دبستان در کشور کانادا هستند ، دولت کانادا این امکان را فراهم نموده که پدر یا مادر بتوانند به عنوان همراه ، فرزند را همراهی نمایند . و این موضوع در مورد دانش آموزانی صدق میکند که به سن قانونی نرسیده اند (دانش آموزان زیر 18 سال) . در صورتی که والدین کودک (پدر ، مادر، مادربزرگ ،پدربزرگ) همراه او نباشند او میتواند با یکی از اقوام خود که ساکن کانادا می باشد، زندگی کند و یا در پانسیون ها و یا مدارس شبانه روزی مورد تایید آموزش و پرورش کانادا اقامت گزیند.
هزینه های مدارس مختلف در کانادا
شهریه مدارس کانادا بستگی به فاکتورهای متعددی از جمله رتبه علمی ، نزدیکی یا دوری به مرکز شهر ، دولتی ، خصوصی یا شبانه روزی بودن میزان امکانات و چند زبانه بودن دارد.

مراحل اخذ پذیرش
متقاضی تحصیل در مدارس کانادا میبایست علاوه بر ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام کند.
کلیات اخذ پذیرش :
• تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی
• تکمیل و ترجمه مدارک پذیرش و ویزا
• اقدام برای اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی
• اخذ ویزای همراه والدین

مقاطع تحصیلی مدارس
تحصیل در مدارس کانادا از حدود 5 سالگی آغاز می شود بنا به ایالت یا محل زندگی آنها متفاوت است و دوره ابتدایی تا دیپلم در مجموع 12 سال (12 پایه تحصیلی) است و بعد از آن میتوانند تحصیل خود را در کاج ها و دانشگاه ها ادامه دهند . در مورد استان کبک دوره ابتدایی تا دیپلم طی 11 سال طی می شود و پس از آن دو سال هم دوره پیش دانشگاهی است.
• ابتدایی: پایه اول تا ششم
• راهنمایی یا Junior Secondary: پایه هفتم تا نهم
• دبیرستان یا Senior Secondary: پایه دهم تا دوازده

گروه بین المللی رایکا با سال ها تجربه و بهره مندی از تیم متخصص و حرفه ای از وکلای رسمی کشورهای اروپایی، کانادا ، استرالیا و با همکاری مشاورین مهاجرتی و حقوقی در حوزه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فعالیت دارد و متقاضیان محترم را از زمان بررسی مدارک و تکمیل پرونده تا اتمام تمامی مراحل همراهی میکند.