دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره زبان انگلیسی در سوئد

هر ساله متقاضیان بسیاری از طریق تحصیل در دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد به این کشور مهاجرت می کنند.دوره های زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های سوئد برگزار میشود تا متقاضی را از نظر مهارت زبانی برای ورود به مقطع کارشناسی در سوئد ،کارشناسی ارشد در سوئد یا دکتری در سوئد آماده سازد.بسیاری از متقاضیان با ویزای دوره زبان انگلیسی وارد کشور سوئد شده و پس از گذراندن یک سال تحصیلی برای تبدیل ویزای خود به ویزای کاری اقدام میکنند .این دوره ها در دو ترم ژانویه و ترم سپتامبر برگزار میشود .برای اخذ پذیرش از این دوره ها مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم دوازده ساله و مدرک آیلتس ۵/۵ آکادمیک که هر کدام از مهارت های آن کمتر از ۵ نباشد الزامی است.

از جمله مزایای دوره های زبان انگلیسی عبارتند از : این دوره از دوره های دانشگاهی می باشد و موسسه یا کالج نیست. هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی دارید در نتیجه شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود. ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد. طول مدت این دوره ها شش ماه میباشد که قابل تمدید به یک سال هم هست. هزینه های تحصیل در دوره های کالج زبان در سوئد حدودا بین 45 تا 50هزار کرون متغیر  میباشد . این نکته قابل ذکر است که دانشجو زمانی که به تحصیل در کالج های زبان در سوئد مشغول به تحصیل است اجازه ی کار پاره وقت دارد اما همراه وی اجازه کار ندارد، اما زمانی که دانشجو وارد دانشگاه شده و مشغول به تحصیل میشود همراه وی اجازه کار تمام وقت و خود دانشجو اجازه کار پاره وقت را دارد.

همراه دانشجو:

در صورتیکه دانشجو خواستار ورود همزمان با همراه خود به کشور سوئد باشد این امکان فراهم است که  علاوه بر ویزای تحصیلی که برای شخص دانشجو صادر میشود ، ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال  که به عنوان همراه و خانواده ی دانشجو قصد ورود همزمان به این کشور را دارند صادر شود.

تمکن مالی:

میزان تمکن مالی برای شخص اصلی ۱۰ هزار یورو و برای شخص همراه یا همسر ۸ هزار یورو میباشد که این میزان تمکن مالی باید در زمان مراجعه به سفارت ارائه گردد.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در سوئد:

دانشجویانی که وارد سوئد می‌شوند از بیمه درمانی برخوردار بوده و داشتن بیمه درمانی در سوئد برای تمامی دانشجویان و برای تمدید اقامت دانشجویی الزامی است. دانشجویان دارای بیمه دانشجویی موظف هستند در ابتدای هر سال برگه تائیدیه ثبت نام خود را به اداره بیمه ارائه دهند، در غیر اینصورت از پوشش بیمه‌ای خارج می‌شوند. گفتنی است بیمه‌شدگان از تمامی مزایای بیمه دانشجویی که شامل معافیت از پرداخت هزینه‌های درمانی است، برخوردار می‌شوند.

چنانچه دانشجو دارای Personal Number که همان شماره شناسایی فرد می باشد، همراهان دانشجو نیز از خدمات بیمه ای کشور سوئد بهرهمند می شوند. اما چنانچه دانشجو فاقد پرسنال نامبر (personal number) باشد و فرزندان بالای ۷ سال داشته باشد، به محض ورود فرزندان به مدرسه توسط دولت بیمه می گردند؛ اما فرزندان زیر ۷ سال و همسر دانشجو از این خدمات بیمه ای دولت بهره ای نخواهند برد. همانگونه که انتظار می رود، اگر دانشجو Personal Number داشته باشد، تمام اعضای خانواده تحت خدمات بیمه ای دولت سوئد قرار می گیرند.

اقامت بعد از تحصیل در سوئد:

دانشجویان در کشور سوئد این امکان را دارند تا بعد از اتمام دوره ی تحصیل خود اقامت دائم این کشور را به دست آورند. برای اخذ اقامت دائم سوئد ، دانشجو میبایست پس از اتمام دوره ی تحصیل خود  ، کار مرتبط با رشته ی تحصیلی پیدا کند و در صورت اشتغال به کار به متقاضی در ابتدا اقامت موقت 2 ساله تعلق میگیرد و پس از آن یک اقامت 2ساله ی دیگر به متقاضی داده میشود. در صورتیکه متقاضی در طول این 4سال مشغول به کار بوده باشد میتواند اقامت دائم سوئد را به دست آورد. این اقامت دائم پس از 5 سال اقامت متوالی در سوئد منجر به اخذ پاسپورت کشور سوئد میشود. نکته ی قابل ذکر اینکه در صورتیکه فرد در طول اقامت موقت خود کار خود را از دست بدهد 3ماه فرصت دارد تا مجدد کاری را پیدا کرده و مشغول به کار شود در غیر این صورت باید از کشور سوئد خارج شود. نکته ی مهم در مورد اخذ اقامت سوئد اینکه متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور سوئد میتوانند تابعیت مضاعف داشته باشند به این صورت که متقاضی هم میتواند پاسپورت سوئد را داشته باشد و هم پاسپورت کشور دیگر.

گروه بین المللی ره آفرین رایکا با سالها تجربه و بهره مندی از تیمی متخصص و حرفه ای از وکلای رسمی کشورهای اروپایی ،کانادا ،استرالیا و با همکاری مشاورین مهاجرتی و حقوقی در حوزه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فعالیت دارد و متقاضیان محترم را از زمان بررسی مدارک و تشکیل پرونده تا اتمام تمامی مراحل همراهی می کند .

 

دیدگاه ها (0)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x