درباره کشور مالتا

تحصیل در مالتا

مالتا جزیره ای است که در جنوب ایتالیا قرار دارد و به دلیل آب و هوای مناسب و مدیترانه ای هرساله توریست های زیادی را به خود جذب میکند. مردم کشور مالتا به زبان های مالایی و انگلیسی صحبت میکنند همچنین زبان تدریس در دانشگاه های مالتا به انگلیسی میباشد. تحصیل در مالتا به دلیل وجود دانشگاه های معتبر در مالتا ، اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور در سطح بین المللی ، هزینه های پایین تحصیل و زندگی و همچنین امکان یادگیری زبان در این کشور هر ساله متقاضیان زیادی را دارد. نکته ی مهم این است که کشور مالتا در ایران هیچ سفارتی ندارد و سفارت اتریش مسئولیت صدور ویزای مالتا را به عهده گرفته است بنابراین متقاضیانی که خواستار تحصیل در مالتا هستند باید برای صدور ویزای دانشجویی برای تحصیل در مالتا به سفارت اتریش مراجعه نمایند.

از مزایای تحصیل در مالتا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

  • تحصیل به زبان انگلیسی زبان مردم کشور مالتا ، مالایی است اما زبان تدریس در دانشگاه های مالتا به انگلیسی میباشد و این امر باعث شده تا متقاضیان تحصیل در مالتا نیازمند فراگیری زبان دیگری جزء زبان انگلیسی نباشند.
  • هزینه های پایین و مقرون به صرفه: تحصیل و زندگی در مالتا از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و هزینه ها نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته بسیار پایین تر می باشد.
  • کیفیت بالای آموزش : همانگونه که گفته شد تحصیل در مالتا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و  همچنین مدارک دانشگاهی آن دارای اعتباری بین المللی می باشند.
  • امکان کار در حین تحصیل: متقاضیان تحصیل در مالتا اجازه ی انجام کار دانشجویی به صورت پاره وقت ( 20 تا 30 ساعت در هفته ) را به منظور تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود در مالتا را دارند.
  • ارائه بورس های تحصیلی متعدد: دولت مالتا جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی و البته تشویق دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های مالتا بورس های تحصیلی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه های معتبر مالتا :

کشور مالتا دارای دانشگاه های معتبر وهمچنین کالج های معتبر جهت فراگیری زبان انگلیسی میباشد کالج های موجود در کشور مالتا یکی از مواردی است که بسار پر طرفدار میباشد علت آن هم هزینه های پایین دوره های کالج و اعتبار بالای مدرک آن میباشد که در زیر به چند مورد از کالج ها و دانشگاه های کشور مالتا اشاره میشود :

1 دانشگاه مالتا :

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور مالتا می باشد که از نظر نهاد آموزشی بالاترین سطح کیفیت را درمالتا  دارا می باشد همچنین در زمره ی معتبرترین دانشگاه های مالتا قرار دارد.

2 کالج های زبان مالتا :

کالج های زبان در مالتا شامل دوره های مختلفی میباشد د. وره های زبان در دانشگاه (LSC)  برگزار میشود که شعبه دانشگاه کاردیف انگلستان  و رتبه ممتاز وزارت علوم میباشد و اساتید آن native  هستند که یکی از این دوره ها دوره عمومی میباشد که میانگین شرایط سنی در دوره ی عمومی 25 تا 35 سال ، مدت زمان دوره 1 تا 52 هفته میباشد. در این کلاسها شما با ارتباط گرفتن با سایر زبان آموزان و آموزگاران زبان و تبادل ارتباطات باعث تقویت زبان انگلیسی فرد میشودو به متقاضی در صحبت کردن به زبان انگلیسی ، نوشتن ، گوش دادن ، و خواندن مطالب انگلیسی کمک شایانی میکند.این درسها حول محور یک موضوع خاص و یا چند موضوع میگردد. بنابراین دوره های زبان در مالتا به شما کمک خواهد کرد که به راحتی و در مدت زمان کم به زبان انگلیسی مسلط شوید. در پایان دوره به فرد متقاضی گواهی تکمیل فرآیند یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی و همچنین به اتمام رساندن دوره های زبان در مالتا داده میشود.

هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا :

هزینه های تحصیل در کشور مالتا بسته به نوع دانشگاه و کالج متفاوت است زیرا در صورتیکه متقاضی از یک دانشگاه خصوصی پذیرش گرفته باشد هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالتا به نسبت هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی پالاتر است که البته این هزینه ها برای شهروندان کشور مالتا بسیار پایین تر میباشد بنابراین میتوان گفت که هزینه های تحصیل در  دانشگاه های مالتا حدودا 4000 تا 6000 یورو در سال میباشد.

هزینه آموزش زبان انگلیسی در مالتا با توجه به نوع کالج در این کشور متغیر است زیرا  اگر شما در کالج های دولتی این دوره ها را بگذرانید  میزان هزینه کمتری باید پرداخت نمایید و در کالج های زبان انگلیسی که به صورت خصوصی در مالتا وجود دارد بی شک هزینه آموزش زبان انگلیسی در مالتا بیشتر خواهد شد.

اقامت بعد از تحصیل در مالتا :

کشور مالتا به عنوان یک کشوری که عضو اتحادیه اروپا می باشد دارای متقاضیان زیادی برای دریافت ویزا است ، این کشور به خاطر شرایط مناسبی که برای تحصیل و آموزش زبان دارد روز به روز بر متقاضیان ویزای این کشور رو به افزایش است.

برخی از افراد با اخذ ویزای مالتا در صدد این می باشند تا بتوانند اقامت دائم مالتا را بدست آورند ، این موضوع امکان پذیر می باشد اما برای انجام آن متقاضی مالتا اقامت دائم را باید به این صورت اخذ کند که حداقل ۴سال قبل از ارائه درخواست باید در مالتا حضور داشته باشد و این حضورمی تواند به صورت ویزای تحصیلی در مالتا ، ویزای سرمایه گذاری و… باشد که فرد با توجه به شرایط خود میتواند یکی از این روش ها را انتخاب کرده و اقامت موقت در مالتا را داشته باشد .

نکته ی مهم اینکه این اقامت قابل تمدید می باشد و فرد با توجه به شرایط و قوانین می تواند اقامت خود را تمدید نماید ، برای دریافت شهروندی و اقامت دائم مالتا باید به چند نکته توجه فرمایید یکی از این نکات داشتن مهارت زبان انگلیسی می باشد ، نکته ی دیگر این است که فرد نباید به هیچ عنوان تخلف مالی و جرم و جنایتی و سوء پیشینهنداشته باشد.

در واقع باید به دولت مالتا این را ثابت کند که برای دولت هیچ گونه ضرری نخواهد داشت و اگر بتواند مدارکی دال بر سود آوری برای دولت مالتا نیز ارائه دهد می تواند از شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم مالتا برخوردار شود .

نکته دیگر این است که برای دریافت ویزای مالتا باید هزینه ای را درنظر داشته باشید همانند هزینه آموزش زبان انگلیسی در مالتا ، باید هزینه های اخذ ویزای تحصیلی و یا ویزای سرمایه گذاری را پرداخت نمایید تا بتوانید برای دریافت اقامت این کشور مجوز دریافت نمایید .