درباره کشور نروژ

نروژ

کشور نروژ یک کشوری واقع در حوزه ی اسکاندیناوی است که پایتخت آن شهر اسلو میباشد. این کشور یکی از برترین کشورها از لحاظ رتبه ی اقتصادی است به گونه ای که طی چندین سال متوالی رتبه ی یک را در زمینه اقتصادی کسب کرده است از لحاظ امنیت این کشور باید گفت که جزء امن ترین کشورها محسوب میشود. نروژ به شکل تخصصی در حوزه ی نفت و گاز و شیلات فعالیت میکند بنابراین تحصیل در این رشته ها به متقاضیان تحصیل در نروژ پیشنهاد میشود زیرا به سبب داشتن بازار کاری بسیار مناسب برای این رشته ها میتوان به راحتی مشغول به کار شد. تحصیل در نروژ رایگان میباشد و زبان تدریس در اکثر رشته ها به انگلیسی میباشد.

آموزش عالی در نروژ به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین نظام‌های آموزش عالی در سطح جهان است . نروژ به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در اروپا است که مطابق با نظام آموزش عالی اروپا عمل می‌کند بنابراین امکان ادامه تحصیل در  مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. به دلیل پذیرش استانداردهای اروپا از سوی نروژ در نظام آموزش عالی، اتمام و ادامه تحصیلات دانشجویان اروپا در تمامی مقاطع تحصیلی در نروژ بسیار آسان است چرا که اعتبار مدرک تحصیلی آنها در سایر کشورهای اروپا نیز قابل پذیرش است.

هرساله متقاضیان زیادی برای کار و تحصیل به کشور نوژ مهاجرت می کنند. نروژ از لحاظ امینت اجتماعی و رفاه اقتصادی از جمله کشورهای مطرح در اروپا شناخته شده است. نروژ به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر و مورد تایید و مطرح در جهان  همچنین شرایط بسیار عالی اقتصادی و بازار کار مناسب  علی الخصوص برای رشته های نفت و گاز موجب شده است تا هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی  برای تحصیل در دانشگاه های نروژ و بهرخورداری از امکانات رفاهی ایم دانشگاه به این کشور مهاجرت کنند.، تحصیل درنروژ از مزایای زیادی برخوردار است که مهمترین آن رایگان بودن تحصیل است در ذیل به برخی از مزایای تحصیل در نروژ اشاره میشود:

 • تحصیل رایگان برای تمامی رشته ها
 • اجازه ی کار دانشجویی در حین تحصیل برای تامین هزینه های زندگی
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل
 • بازار کار بسیار مناسب
 • بهترین کشور از نظر کار برای رشته های مهندسی نفت ، پتروشیمی ، گاز و شیلات
 • برخورداری از رفاه اجتماعی بالا
 • تحصیل در کشوری که رتبه ی یک اقتصادی دنیا را دارد

تحصیل درنروژ از جمله مواردی است که به دانشجویانی که در رشته های مذکور به تحصیل پرداخته اند و خواهان ادامه ی تحصیل در کشورهای اروپایی میباشند پیشنهاد میشود زیرا این کشور به دلیل فراهم کردن بازار کار مناسب بستر خوبی را برای  دانشجویان فراهم میکند که این خود باعث میشود که دانشجویان پروسه ی راحت تری را برای اخذ اقامت دائم نروژ طی کنند زیرا دانشجویان پس از اتمام دوره ی تحصیل تا یکسال فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را که مرتبط با رشته ی تحصیلی خود میباشد را پیدا کنند تا بتوانند به اقامت دائم نروژ دست پیدا کنند. کشور نروژ برخلاف سایر کشورها همچون سوئد و کانادا امکان وروود همزمان با همراه را به متقاضی نمیدهد  بنابراین دانشجو یاید در ابتدا به کشور نروژ اعزام شود و به فاصله ی 3 الی 4 ماه خانواده ی وی نیز به او ملحق شوند، در کشور نروؤ همراهان دانشجو اجازه ی کار تمام وقت را ندارند و فقط خود دانشجو میتواند در این کشور مشغول به کار دانشجویی شود بنابراین نروژ برای افرادی که مجرد هستند زیرا در این صورت دانشجو میتواند بدون نگرنانی از بابت الحاق خانواده به تحصیل در نروژ مشغول شود. شوند . هزینه های زندگی در نروژ ماهانه مبلغی حدود  900 تا1100 یورو میباشد که با کار دانشجویی و با توجه به اینکه حقوق و دستمزدها در کشور نروژ از سایر کشورهای اروپایی بالا تر است میتوان به راحتی هزینه های زندگی را تامین کرد.

تحصیل در نروژ به دلیل رایگان بودن و همچنین بالا بودن حقوق کارمندان هرساله طرفداران زیادی را دارد دانشگاه های کشور نروژ از جمله دانشگاه های معتبر و مطرح در اروپا و حوزه ی اسکاندیناوی میباشد.

برخی از دانشگاه های معتبر نروژ عبارتند از :

دانشگاه اسلو

دانشگاه برگن

دانشگاه علم و صنعت نروژ

دانشگاه علوم زیستی نروژ

دانشگاه ترومسو

همراه دانشجو :

کشور نروژ بر خلاف سایر کشورهای اروپایی اجازه ی وروود همزمان با همراه را به دانشجو نمیدهد  و باید بین وروود همراه و دانشجو فاصله ی 3 الی 4 ماهه باشد ضمن اینکه در کشور نروژ فرد همراه اجازه ی کار و تحصیل ندارد بنابراین این کشور را به افرادی پیشنهاد میدهیم که ضرورتی برای بردن همراه به این کشور را ندارند و یا اینکه متاهل نیستند.

موسسه ی آفر با افتخار توانسته است در سال جاری برای ده ها دانشجو از دانشگاه های معتبرنروژ جهت تحصیل در کشور نروژ پذیرش تحصیلی دریافت نماید تا آنها بتوانند از شرایط ایده آل این کشور برای تحصیل رایگان و کار و اقامت در نروژ به خوبی بهره مند شوند ضمن اینکه دانشجویان عزیزی که توسط موسسه ی حقوقی و بین المللی آفر به کشور نروژ اعزام شده اند توانسته اند با استفاده از راهنمایی ها و مشاوره های وکلای ما در کشور نروژ به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند و از شرایط خوب زندگی در نروژ برخوردار شوند. خدمات موسسه ی حقوقی و بین المللی آفر در زمینه ی اعزام دانشجو به کشور نروژ عبارتند از :

 • ارائه ی مشاوره های تخصصی درزمینه ی انتخاب بهترین کشور و دانشگاه مختص با شرایط هر متقاضی
 • مشاوره ی آماده سازی مدارک جهت اقدام برای پذیرش از دانشگاه های معتبر و رنکینگ بالا در نروژ
 • تشکیل پرونده و بررسی مدارک دانشجو
 • ترجمه ی مدارک متقاضی ( در صورت لزوم )
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر و مورد تایید در در نروژ
 • اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجو
 • پیگیری حضوری برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها ی نروژ توسط وکلای خود در این کشور
 • ترنسفر فرودگاهی
 • رزرو خوابگاه
 • افتتاح حساب بانکی
 • پیگیری امور مربوط به سفارت
 • حمایت متقاضی در کشور نروژ توسط وکلای بین المللی
 • انجام امور مربوط به ثبت نام در دانشگاه های نروژ
 • مشاوره در جهت اشتغال به کار متناسب با اقتصاد و رشته ی متقاضی در نروژ

موسسه ی حقوقی و بین المللی آفر برای دانشجویان متقاضی تحصیل در نروژ جهت بهره مندی از تجربیات و دانش وکلا و مشاورین ارشد موسسه اقدام به ارائه ی مشاوره های تخصصی برای هر فرد مینماید که شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ  اخذ ویزای تحصیلی نروژو همچنین شرایط کار دانشجویی در حین تحصیل در نروژ ، انتخاب مناسب ترین شغل ، و… با موسسه ی آفر تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما به صورت انحصاری بررسی شود و همچنین از خدمات ویژه ی ما در این مجموعهدر جهت رسیدن به اهداف خود برای تحصیل در نروژ برخوردار شوید. لازم به ذکر است که تمامی امور مربوط به اعزام و اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی برای شخص متقاضی توسط وکلای بین المللی ما در کشورهای مقصد صورت میپذیرد.