هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد

هزینه تحصیل و زندگی در سوئد

آموزش عالی در سوئد جزء بهترین های جهان است. کشور سوئد دارای یک سیستم عالی است که بیشتر به جای کلاس های تئوری به مطالعه گروهی و مستقل تاکید می کند.توجه به آزادی و مسئولیت دانشجویان در طی تحقیقات خود از  ارزش های اصلی است که از پیشرفت دانشجویان حمایت می کند. تعداد دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دانشگاه ها و کالج های سوئد دائما در حال افزیش است و درصد افرادی که پذیرفته می شوند بسیار بالاست.اگر می خواهید یکی از این دانشجویان باشید و برای اقامت خود اقدام کنید، بهتر است درباره هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد اطلاعات بیشتری کسب کنید. موسسه بین المللی و اعزام دانشجو ره آفرین رایکا در این مقاله سعی دارد اطلاعات کافی و به روز را گردآورد تا به شما برای داشتن ذهنیت درست و مدیریت منابع مالی کمک نماید.

متوسط هزینه ها

هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد بالاتر از حد متوسط اروپا است. انتظار می رود چیزی حدود 700 تا 1200

یورو در ماه هزینه کنید.

متوسط هزینه های زندگی برای شهرهای دانشجویی در سوئد:

               ماهانه حدود 1250 یورو Gothenburg and Stockholm
        ماهانه حدود 850 یورو Linkoping and Lund
         ماهانه بین 750 تا 1200 یورو Uppsala
 • محل اقامت

هزینه اسکان حدود 2900 SEK تا  7500 SEK می باشد. هزینه های محل اقامت گستره وسیعی در قیمت دارد زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله: نزدیکی به شهر ، تعداد اتاق،متراژ و … . بیشتر این اقامتگاه ها به میزان مبلغی که پرداخت می کنید دارای برق ، آب و اینترنت هستند.

 • هزینه خوراک

انتظار می رود هر ماه حدود 200 یورو برای غذا و خوراک هزینه کنید.این بستگی به عدت خوردن شما دارد، چه خودتان آشپزی کنید و چه نکنید. در صورت خرید مواد غذایی از فروشگاه های ارزان قیمت مانند  Willy , Lidl یا فروشگاه های حومه شهر ، می توانید هزینه های خود را کاهش دهید.

غذا خوردن در یک رستوران سوئدی 8 تا 10 یورو هزینه برای شما دارد. سه وعده غذایی برای دو نفر ، در یک رستوران متوسط حدود 45-65 یورو هزینه دارد.یک نوشیدنی سبک 6 یورو هزینه دارد.

هزینه های سوئد

آموزش عالی در سوئد جزء بهترین های جهان است. کشور سوئد دارای یک سیستم عالی است که بیشتر به جای کلاس های تئوری به مطالعه گروهی و مستقل تاکید می کند.توجه به آزادی و مسئولیت دانشجویان در طی تحقیقات خود از  ارزش های اصلی است که از پیشرفت دانشجویان حمایت می کند.

 • هزینه درخواست پذیرش و شهریه

 درخواست پذیرش و شهریه برای دانشجویانی که در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند و تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا /  Nordic / مانند سوئیس را ندارند اعمال می شود.این هزینه  900 کرون است.این هزینه به عنوان بخشی از درخواست آنلاین شما در

www.Universityadmissionions.se پرداخت می شود.

شهریه در سوئد بسته به موضوع متفاوت است. هزینه متوسط برای دوره کارشناسی ارشد 129000 کرون در سال است.

برنامه های لیسانس به طور کلی ارزان تر است:

      × علوم اجتماعی و علوم انسانی ⇐ 80000 کرون تا 110000 کرون در سال

      × رشته های فنی و علوم طبیعی ⇐ 120000 کرون تا 145000 کرون در سال

      × رشته های معماری و طراحی ⇐ 190000 کرون تا 270000 کرون در سال

 • هزینه حمل و نقل

در سوئد، وسایل نقلیه عمومی بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. حدود 40% از آنها برای رسیدن به دانشگاه و سایر مناطق شهر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. کرایه حمل و نقل عمومی برای دانشجویان حدود 40 -55 یورو در ماه است. همچنین می توانید یک دوچرخه را برای حمل و نقل انتخاب کنید و حدود 110 یورو برای آن پرداخت کنید. حدود 27% دانشجویان در سوئد از دوچرخه برای سفر در شهر استفاده می کنند.

 • ارتباطات

کم ترین هزینه را از بین تمامی هزینه ها ،تلفن همراه دارد. ماهانه چیزی حدود 0 کرون تا 100 کرون متغیر است.

متوسط قیمت پرداخت شده توسط دانشجویان بدون توجه به ارائه دهنده خدمات ، 100 کرون در ماه است.

 • هزینه های اضافی

     کتاب ها و سایر لوازم مطالعه                   80 یورو در ماه
    فعالیت های اجتماعی و سرگرمی                70-100 یورو در ماه
                 بیمه درمانی       از 30 یورو در ماه شروع میشود
 • بیمه دانشجویی در سوئد برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا

اگر برنامه تحصیلی شما بیش از یک سال است، پس از ثبت نام در اداره مالیات سوئد برای دریافت یک شماره شناسه شخصی ، به همان اندازه شهروندان سوئد از مزایای خدمات بیمه دانشجویان در سوئد برخوردار خواهید بود. هنگامی که شماره شناسه شخصی خود را دریافت کردید، شما حق دریافت تمام خدمات بهداشتی و پرداخت هزینه بیمارستان همانند دیگر شهروندان سوئد را خواهید داشت. این نکته قابل ذکر است که این بیمه سفر شما به خارج از سوئد و یا زمان قبل از دریافت شماره شناسه شخصی شما را پوشش نمی دهد. برای پوشش دهی آن دوره شما نیاز به نوعی بیمه از کشور خود دارید. هم چنین باید با دانشگاه خود مکاتبه کنید که آیا بیمه های اضافی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند یا خیر.

 • اخذ بیمه دانشجویی سوئد با پرداخت شهریه:

دانشجویانی که باید شهریه تحصیلی پرداخت کنند و همچنین دانشجویانی که دارای بورس تحصیلی هستند، تحت پوشش FASPLUS قرار می گیرند.این نوع بیمه موارد زیر را نیز پوشش می دهد:

 1. مراقبت های پزشکی اظطراری در صورت بیماری یا حادثه
 2. مراقبت های اورژانس دندان به جز زیبایی دندان
 3. معلولیت و مرگ
 4. هزینه سفر به کشور متقاضی در صورت بیماری جدی، جراحت گسترده یا مرگ و میر
 5. خسارت یا زیان به دارایی ها ( فقط در سوئد ) ، به عنوان مثال جبران خسارت و یا گم کردن دارایی های شخصی تا مبلغ 20000 کرون
دیدگاه ها (0)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x