مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

Canadian Visa Requirements

کانادا به واسطه حضور دانشگاه های معتبر با سطح آموزشی بالا و شرایط ایده آل اقامتی پس از تحصیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که در صورت شرکت در دوره های کمتر از 6 ماه ، ویزای تحصیلی برای متقاضیان صادر نمی شود و به منظور سپری کردن دوره مورد نظر میبایست ویزای توریستی اخذ نمایند. بنابراین در صورت انتخاب دوره های بیش از 6 ماه ، درخواست ویزای تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد.افرادی که متقاضی تحصیل در مراکز و موسسات معتبر و دانشگاه های کشور کانادا می باشند، می بایست ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایند. در صورتی که شرایط ارائه شده متقاضی تائید شود،مجوز ورود به کانادا صادر می شود.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا باید مجوز تحصیلی معتبر دریافت کنند. اجازه تحصیل سندی است که توسط مقامات مهاجرت کانادا صادر می شود.در این مقاله به دلیل شرایط ایده آل تحصیل در کانادا و همچنین متقاضیان زیاد تحصیل در این کشور به تحلیل چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور پرداخته ایم.

 

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان جهت درخواست ویزای تحصیلی باید مدارک لازم را تهیه و توسط مترجم رسمی دادگستری ایران ترجمه نمایند و پس از ترجمه ، مدارک باید به تائید وزارت امور خارجه برسد. در ادامه به مهم ترین مدارک جهت درخواست ویزای تحصیلی اشاره میشود.

1- پاسپورت :

گذرنامه یا پاسپورت اولین مدرک مورد نیاز برای ارسال درخواست ویزای تحصیلی کانادا می باشد.از دیدگاه کمیسیون عالی کانادا ، این نکته حائز اهمیت می باشد که اعتبار پاسپورت مدت تحصیل در کانادا را پوشش دهد. به عنوان مثال ، اگر قصد تحصیل برای یک دوره دو ساله در سپتامبر 2020 را دارید، پاسپورت حداقل باید تا سپتامبر 2022 اعتبار داشته باشد.

2- مدرک زبان :

دانشجویان برای ورود مستقیم به دانشگاه های کشور کانادا نیاز به مدرک زبان آیلتس یا تافل و … دارند. اما برخی دوره ها نیز هستند که نیاز به مدرک زبان ندارند و دانشجویان می توانند دوره های زبان انگلیسی را در کانادا سپری نمایند.

3- نامه پذیرش :

یکی از مدارک حائز اهمیت برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اخذ پذیرش از یک موسسه معتبر می باشد.

4- تمکن مالی :

جهت تحصیل در کانادا ، ارائه تمکن و گردش مالی برای دانشجویان بین المللی الزامی می باشد. نامه اخذ شده از بانک باید نشان دهنده تامین هزینه های زندگی و تحصیل به مدت یک سال باشد.

5- عکس :

یک قطعه عکس که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد به صورت یک کپی دیجیتال با حداکثر حجم 4مگابایت الزامی است. سایز عکس بهتر است 3.5 * 4.5 باشد.

6- Study Plan :

اساسی ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا تهیه و تنظیم Study Plan است. این نامه در واقع شرح وضعیت تحصیل و اهداف دانشجو برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد.

7- گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی:

تهیه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی برای اثبات سلامتی شما، از مدارک مورد نیاز میباشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ارسال مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به دو صورت اینترنتی و کاغذی انجام می شود.لازم به ذکر است که از نظر زمانی روش کاغذی دو برابر روش آنلاین زمان میبرد. در ادامه به مراحل اخذ ویزا میپردازیم.

1 – اخذ پذیرش : متقاضیان می بایست نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت نمایند. همچنیناگر برای تحصیل کبک را انتخاب کرده باشید باید گواهی CAQ را دریافت نمایید. این بخش به صورت آنلاین انجام می گیرد.

2- تعیین وقت سفارت : روند وقت سفارت از طریق وب سایت CIC صورت می گیرد و متقاضیان ایرانی برای تعیین وقت سفارت باید کشور ثالث را برای مراجعه انتخاب نمایند.

3- آماده سازی مدارک: مدارک مورد نیاز از جمله نامه پذیرش ، Study Plan ، تمکن مالی و گردش حساب و گواهی عدم سوء پیشینه در این مرحله تهیه و تنظیم می گردد.

4- حساب کابری: در این مرحله حساب کاربری در سایت سفارت برای دانشجو ایجاد می گردد و مدارک دانشجو در حساب کاربری آپلود می گردد.

5- سفارت و انگشت نگاری: وقت سفارت مشخص می گردد و هزینه های سفارت و انگشت نگاری به صورت آنلاین پرداخت می شود.

6- بیومتریک : براساس قوانین دولت کانادا، برای ویزای تحصیلی نیازی به مصاحبه حضوری نمی باشدو دانشجو صرفا برای انجام امور بیومتریک ( انگشت نگاری) به سفارت مراجعه میکند.

 

جهت مشاوره با کارشناسان تخصصی آفر برای ویزای کانادا در سایت ثبت نام کنید و فرم ویزا را در سایت پر نمایید 
 

 https://www.getgreatoffer.org/freeform/

 

هزینه های درخواست ویزای تحصیلی 

هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر می باشد: هزینه های دارالترجمه ، پست ، تائیدهای WES و بیومتریک

1- وقت سفارت : 150 دلار

2- بیومتریک : 85 دلار

3- تائید مدارک : 200 تا 300 دلار

نکته: متقاضیان متاهل در ازای هر فرد 85 دلار برای انجام امور بیومتریک باید پرداخت نمایند.

مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی 

دانشجویان پس از اتمام مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا و طبق زمان تعیین گشته بین 15 تا 30روز برای بیومتریک به سفارت کانادا در کشور انتخابی مراجعه می نمایند. برای متقاضیان ایرانی مدت زمان بررسی پرونده 2 تا 8 هفته می باشد.

Χ نکته : با توجه به زمان بندی های اعلام شده متقاضیان لازم است برنامه ریزی دقیقی برای زمان درخواست ویزای تحصیلی تنظیم کنند.

 


موسسه بین المللی ره آفرین رایکا به متقاضیان تحصیل در کشور کانادا توصیه می نماید با مطالعه این مقاله و تشکیل پرونده کامل شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بالا ببرند. گروه بین المللی رایکا با سالها تجربه و بهره مندی از تیمی متخصص و حرفه ای از وکلای رسمی کشورهای اروپایی ،کانادا ،استرالیا و با همکاری مشاورین مهاجرتی و حقوقی در حوزه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فعالیت دارد و متقاضی محترم را از زمان بررسی مدارک و تشکیل پرونده تا اتمام تمامی مراحل همراهی میکند .


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x